Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

W związku z reformą edukacji i likwidacją gimnazjów strona www.gimnazjum2.piotrkow.pl przestaje funkcjonować i nie będą na niej zamieszczane informacje.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas II i III Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 9;00 na sali gimnastycznej.
Informujemy, że z dniem 1 września 2017 roku, oficjalna strona internetowa Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim przestaje działać. Wszelkie informacje dostępne będą na oficjalnej stronie internetowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Stefana Roweckiego- Grota w Piotrkowie Trybunalskim. http://www.liceum4.piotrkow.pl/
27-06-2017

WAKACJE 2016/2017

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH I UDANYCH WAKACJI!!!
W dniu 23 czerwca 2017 roku społeczność Gimnazjum nr 2 pożegnała rok szkolny 2016/2017. Jak co roku  uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce
i zachowaniu zostali wyróżnieni przez Panią Dyrektor Małgorzatę Artowicz oraz wychowawców nagrodami książkowymi i dyplomami. Wśród najlepszych z najlepszych znależli się: Zuzanna Olszewska z klasy I c ( najlepsze wyniki w nauce na poziomie klas pierwszych ), Katarzyna Dobosińska z klasy II b ( najlepsze wyniki na poziomie klas drugich ) i Marcin Gąsior z klasy III a ( najlepsze wyniki na poziomie klas trzecich ).
Zuzanna Olszewska i Marcin Gąsior zostali wyróżnieni dzień wcześniej nagrodą Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Marcin Gąsior został również Absolwentem roku szkolnego 2016/2017.
Wychowawcy i nauczyciele nagrodzili uczniów za bardzo dobre wyniki sportowe, pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, szkolnego koła teatralnego Maska, szkolnego koła wokalnego oraz za udział
w konkursach.
Sportowcy roku szkolnego 2016/2017 Marcin Gąsior i Adrian Wędzonka z klasy III a otrzymali pamiątkowe puchary.
 
IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz Centrum idei „Ku Demokracji” w dniach 26 i 31  maja 2017 roku zorganizowały III Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART skierowany do młodzieży gimnazjalnej. Wydarzenie miało charakter konkursu, który odbywał się w 5 kategoriach: recytacja, piosenka, przedstawienie teatralne, prace plastyczne
i fotografia.
31 maja 2017r. na Dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Tryb., ul. Rycerska 3 od godz. 9.00 miały miejsce warsztaty teatralne przeprowadzone przez studentów Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach filia Piotrków Trybunalski. Następnie pan Bartosz Gumulec przygotował z laureatami finałowy występ. O godzinie 13 na scenie gimnazjaliści zaprezentowali swe umiejętności wokalne, teatralne i recytatorskie. Wśród laureatów znalazł się zespół teatralny „Maska”.
 Dnia 8 czerwca 2017 roku w Gimnazjum nr 2 odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego. W roku szkolnym 2016/2017 już po raz trzeci realizowaliśmy w naszej szkole projekt edukacji ekologicznej pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Inicjatorkami projektu były panie Iwona Jończyk i Wirginia Rejniak.
 Projekt miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów naszej szkoły, uwrażliwienie na problematykę związaną z segregacją śmieci, zwrócenie uwagi na to, że wiele niepotrzebnych surowców można w kreatywny sposób przetworzyć, rzeczy można „podać dalej”, aby nie stały się odpadami po jednorazowym użyciu. A gdy już stają się odpadami, to świadomie dać im szansę na „drugie życie”, oddając je do zbiórki selektywnej.
Dnia 1 czerwca 2017 roku w Gimnazjum nr 2 odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych przygotowane przez uczniów klas drugich.
W dniu 1 czerwca 2017 roku odbyły sie zawody w Plażową Piłkę Siatkową dziewcząt
i chłopców. Reprezentanci Gimnazjum nr 2 zajęli II miejsce w zawodach, a tym samym zakwalifikowali się do następnego etapu, który odbędzie się 12 czerwca 2017 roku
w Bełchatowie.
Skład drużyn
Dziewczęta: Olga Malarczyk, Kinga Zielonka
Chłopcy: Radosław Michalczyk, Igor Wadlewski, Szymon Dudkiewicz

Gratulujemy wyników!
Początek dziejów Piotrkowa Trybunalskiego, miejsce zjazdów sejmowych i siedziba Trybunału Koronnego – to najważniejsze punkty wycieczek edukacyjnych naszej młodzieży szkolnej , które odbyły się w maju pod opieką przewodnika CIT w Piotrkowie Trybunalskim. W „żywych” lekcjach historii uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum. Zwiedzanie piotrkowskiego Starego Miasta oraz znajdujących się w jego obrębie zabytków zakończyło poznawanie bogatej historii miasta w bieżącym roku w ramach obchodów jego 800–lecia.
 
 
W piątek 26 maja 2017 roku, dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Miasta piłki nożnej
w ramach Gimnazjady w roku szkolnym 2016/2017. W rywalizacji udział wzięły  cztery szkoły:

+ Gimnazjum nr 2
+ Gimnazjum nr 5
+ Gimnazjum nr 3
                                       + Gimnazjum nr 4

            Mecze rozgrywane były na boisku „Orlik” przy ul. Broniewskiego 5, a trwały 20’ (2x10’). Pierwszymi naszymi rywalkami były piłkarki z Gimnazjum nr 5, z którymi wygrałyśmy 2-1 po bramkach w 10’ Julii Jarzębskiej oraz w 15’ Julii Chudy. W drugim pojedynku podjęłyśmy zespół z Gimnazjum nr 3 wygrywając 6-0 po bramkach w 2’ i 17’ Sandry Jakubiak, 3’ i 4’ Marty Siemek, 5’ Julii Chudy oraz w 18’ Natalii Woźniak. Trzeci ostatni mecz zagrałyśmy z Gimnazjum nr 4 wygrywając 5-0, a na listę strzelczyń zapisały się w 8’, 9’
i 19’ Julia Chudy oraz w 13’ i 18’ Natalia Woźniak.

            Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce i tym samym dostała się na szczebel ½ rozgrywek wojewódzkich. Mistrzostwa Rejonu Bełchatowskiego Szkół Gimnazjalnych odbędą się we wtorek 30 maja 2017 roku od godziny 9.00 w Pajęcznie przy ul. Sienkiewicza 5. 
Reprezentowały Gimnazjum nr 2: Julia Chudy (K), Amelia Dąbrowska (Br.), Woźniak Natalia, Siemek Marta, Jakubiak Sandra, Jarzębska Julia, Pisarek Wiktoria, Dzieciaszek Alicja oraz Juszkiewicz Oliwia.      

Trener: Julita Ziółkowska
 
W dniach  17 – 19 maja 2017 roku odbyła się wycieczka klasy IIIb do Warszawy. Jej celem było zwiedzanie miasta. Młodzież była w Centrum Nauki Kopernika, na Stadionie Narodowym – Trasa Piłkarska oraz Niewidzialnej Wystawie. Relaksowali się w parku trampolin oraz w Łazienkach Królewskich. Dodatkową atrakcją dla chętnych był nocny spacer po naszej pięknej stolicy. Uczniowie w czasie tych trzech dni poznali Warszawę dzięki pieszym wędrówkom. Pokonaliśmy pieszo około 50 km. Ta wycieczka pozostanie długo uczestnikom w pamięci dzięki super atmosferze, bogatemu programowi, fajnym nauczycielom i zdyscyplinowanym uczniom.
 
W rozegranych 9 maja 2017 roku Mistrzostwach Miasta w piłce nożnej chłopców, zawodnicy Gimnazjum Nr 2 okazali się najlepsi pokonując Gimnazjum Nr 1   6-0, Gimnazjum Nr 4   3-0 oraz Gimnazjum Nr 5   2-1.Dzięki wygraniu Mistrzostw Piotrkowa nasza drużyna zagra w półfinałach województwa łódzkiego, które odbędą się 30 maja 2017 roku w Pajęcznie. Gratulacje!
Skład:
Marcin Gąsior, Jakub Dobosiński, Krzysztof Jędrzejczyk, Adrian Wędzonka, Radek Michalczyk, Grzesiek Czerkawski, Gracjan Gala -wszyscy III A, Wiktor Grygorcewicz
- II A, Wiktor Jagodziński -I A
Trener: Tomasz Wychowałek

Kontakt

ul. Broniewskiego 5
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6486550
e-mail: gimnazjum2@gimnazjum2.piotrkow.pl

Wtorek 25 września 2018

Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd