Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Adama Mickiewicza

Uroczystości

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Rok szkolny 2016/2017
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
14 października 2016 roku odbyła się w Gimnazjum nr 2 uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Pani Dyrektor Małgorzata Artowicz podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjnym za miniony rok pracy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia, a następnie zaprezentowali wyniki konkursów na super belfra, którym została pani Agnieszka Olczyk, oraz na najsympatyczniejszą klasę. W tym konkursie po raz pierwszy w historii zwyciężyły dwie klasy- 1b i 2b.
Uczniowie klas pierwszych, zanim złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, musieli wykazać się
w trzech konkurencjach nawiązujących do życia Romea i Julii w Weronie:

1. Eliksir miłości o apetycznym kolorze
2. Wyjątkowe wyznanie miłosne
3. Najlepsza charakteryzacja do roli Julii ( wg. teatru elżbietańskiego Julię mógł grać tylko chłopiec ).

 W konkurencjach najlepsza okazała się klasa 1a, drugie miejsce zajęła klasa 1c, a trzecie klasa 1b.
W części artystycznej wystąpili uczniowie z grupy teatralnej MASKA z etiudą " W Weronie", a swoje talenty wokalne zaprezentowali Maciej Szulc i Patrycja Jurdzak.
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 roku społeczność szkolna Gimnazjum nr 2 spotkała się, aby wspólnie uczcić 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 roku, kraj nasz po 123 latach  oswobodził się z więzów niewoli i odzyskał wolność.
Polska straciła niepodległość w wyniku trzech rozbiorów ( 1772, 1793, 1793 ) dokonanych przez potężnych sąsiadów- Rosję, Austrię i Prusy. W wyniku trzeciego rozbioru w 1795 roku Polska zniknęła z mapy świata. Naród pozbawiony własnego państwa, rozdarty przez zaborców zachował mimo to jedność i tożsamość. Polaków łączył wspólny język, świadomość narodowa oraz pragnienie utrzymania tradycji i starych obyczajów.
Kolejne zrywy powstańcze, Powstanie Listopadowe, Powstania Krakowskie i Wielkopolskie oraz Powstanie Styczniowe, okupione morderczymi walkami z zaborcami kończą się niestety klęskami. Dopiero wybuch I wojny światowej  pomiędzy Rosją a Prusami i Austrią w 1914 roku, daje Polakom nadzieję na wyzwolenie, które przychodzi w listopadzie 1918 roku.
11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska pojawia się na mapach świata.

 

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia 2017 roku w  Gimnazjum nr 2 odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W apelu wzięli udział głównie uczniowie klas I  oraz w mniejszym gronie uczniowieklas III.
Radosny nastrój, który towarzyszył ustanowieniu Konstytucji 3 Maja, jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości, przywołała pieśń  ,,Majowa Jutrzenka", płynąca z magnetofonu.
Wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego rozpoczęło apel. Następnie dzięki relacji dziennikarki, nadawanej ze szkolnego studia TVN G 2 (stworzonego na potrzeby inscenizacji) zebrani przenieśli się  na obrady Sejmu Wielkiego, które odbyły się 3 V 1791 roku. Sejmowi sprawozdawcy naświetlili sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce. Po uchwaleniu konstytucji  w Sejmie przenieśliśmy się do Paryża, skąd przekazano reakcję Francji na to doniosłe wydarzenie.  Wywiadu udzielił sam Robespierre. Dzięki kolejnej rozmowie na wizji poznaliśmy także negatywną opinię carycy Katarzyny II na temat tego, co wydarzyło się w polskim Sejmie. 
Na zakończenie uroczystości podsumowano, jak ważna była Konstytucja 3 Maja nie tylko dla Polski, ale także dla przyszłości całej Europy. Po apelu  szkolne studio TVN G 2 zakończyło swoją działalność.
 
  


..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Rok szkolny 2015/2016
 
1 września 2015 roku odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 
Dnia 14 października 2015 roku, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której dyrektor Małgorzata Artowicz przekazała nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom serdeczne życzenia. Następnie nauczyciele odebrali nagrody dyrektora. W tym roku szkolnym nagrodę Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego otrzymały pani Iwona Łyszczarek oraz pracownik obsługi pani Jadwiga Wrońska. Dyrektor Małgorzata Artowicz złożyła specjalne podziękowania p. Stanisławowi Sipie, p. Tomaszowi Zwierzchowskiemu i p. Wojciechowi Furmanowi, za objęcie patronatem i wspieranie klas sportowych o profilach piłki nożnej i piłki ręcznej. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Jak co roku odbyły się głosowania na najlepszego belfra Gimnazjum nr 2, którym została pani Agnieszka Olczyk oraz na najfajniejszą klasę, którą okazała się klasa 3 B. W części artystycznej wystąpili Patrycja Piejek z utworem zespołu Sumptuastic " Mali wielcy" oraz członkowie Koła Teatralnego "Maska", przedstawiając dwie etiudy pantomimiczne do utworów "Okularnicy" i "Króliczek".


..................................................................................................................................................................................................................................................................................


Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości


11 listopada 2015 roku mija 97 lat od chwili, gdy Polska odzyskała niepodległość, po utracie suwerenności w 1795 roku.
Kilka pokoleń Polaków podejmowało bezskuteczną walkę o odzyskanie wolności. Po klęskach kolejnych powstań, Polacy nie przestawali marzyć o wolnej Ojczyźnie. Kiedy w 1914 roku rozpoczęła się I wojna światowa stanęli do walki z nadzieją,że przez ich krew i blizny droga poprowadzi do Ojczyzny wolnej.
11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Datą- symbolem.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole 10 listopada 2015 roku uroczysta akademia. Uczniowie obejrzeli najpierw prezentację multimedialną poświęconą tematyce 11 Listopada- Niepodległość. Następnie rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych. Wspólne śpiewanie było rodzajem hołdu, jaki uczniowie chcieli złożyć tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę.
Pieśn "Pierwsza brygada" została wykonana przez Wojtka Pawłowskiego z klasy I A, popularną pieśń "Piechota" zaśpiewała Jola Ogrodnik z klasy I B,pochodzącą z okresu II wojny światowej pieśń "Rozszumiały się wierzby placzące" zaprezentowała Kasia Orzechowska z klasy I B,  a pieśni "Rozkwitały pąki białych róż" i "Biały krzyż" usłyszeliśmy w wykonaniu Patrycji Piejek z klasy III C.
Wspólnie zaśpiewane zostały pieśni "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani pod okienko" i "Jak długo na Wawelu".

Zapraszamy do obejrzenia występów uczniów

https://www.youtube.com/watch?v=OjB7WR-IF48


https://www.youtube.com/watch?v=kz2rdfrJRjY

https://www.youtube.com/watch?v=wbOi26P81_w

https://www.youtube.com/watch?v=htJTgJkVdas